آشنایی با چاپخانه نقش هنر

برخی از امکانات و خدمات مجموعه

چاپخانه نقش هنر با بهره گیری از دستگاه پلیت ستر مدل 2011، دستگاه 4.5 ورقی چهار رنگ همزمان، چند دستگاه دو ورقی 4 رنگ و 5 رنگ همزمان، دستگاه 2 ورقی 2 رنگ، دستگاه GTO چهار رنگ همزمان، دستگاه چاپ دیجیتال xerox و ... در خدمت شما مشتریان گرامی میباشد. 
برخی از خدمات مجموعه چاپ نقش هنر به شما عزیزان عبارتند از: 
 
» چاپ کاتالوگ و چاپ پوستر 
» چاپ کارت ویزیت 
» چاپ سربرگ و ست اداری 
» چاپ فاکتور و سرنسخه 
» چاپ بنر و فلکسی فیس 
» چاپ پلات و لمینت 
» چاپ پاکت و Shopping Bag 
» و ...
سربرگ و پاکت

سربرگ و پاکت

سربرگ، پاکت، يادداشت و به طور کلي ست اداري داخل سازماني جزو عوامل بسيار مهم در هر شرکت و يا سازماني مي باشند که با توجه به بودجه شرکت طراحي و چاپ مي شوند.
در اين خصوص مجموعه چاپخانه هاي نقش هنر با توجه به نياز و هزينه شما بهترين پيشنهاد ها را براي زيبا تر جلوه دادن وجهه سازمان شما در کوتاهترين زمان ممکن و با هزينه اي باور نکردني ارائه مي نمايد، گفتني است که کيفيت در چاپ هميشه مهمترين بخش خدمات نقش هنر مي باشد

چاپ سربرگ، هويت سازماني در مکاتبات اداري
چاپ سربرگ به عنوان يکي از ضروري ترين اجزاي ست اداري مطرح مي باشد. چاپ سربرگ براي هر شرکت يا سازماني به عنوان وسيله اي جهت نشان دادن هويت سازمان در مکاتبات درون و برون سازماني مطرح مي باشد. در واقع مي تواند به مراودات ميان افراد و شرکت ها ارزش و اعتبار ببخشد. لازم است در ابتدا اشاره کنيم که سربرگ چيست و چگونه چاپ سربرگ مي تواند منجر به اعتبار بخشي به مکاتبات گردد. سربرگ برگه اي است که براي مکاتبات، يادداشت ها و نامه نگاري هاي مختلف در سازمان ها مورد استفاده قرار مي گيرد. ويژگي چاپ سربرگ در اين است که اطلاعات شرکت اعم از آدرس و شماره تماس، لوگوي شرکت و در برخي موارد شماره و سال تاسيس آن و مواردي از اين قبيل با طراحي هاي خاص و منحصر به فرد در آن درج گرديده است. سربرگ را مي توان به لباس هاي فرم يک سازمان يا يک تيم ورزشي تشبيه نمود. در واقع وسيله اي براي يک دست کردن مکاتبات در سازمان مي باشد.

ست اداري

اهمیت استفاده از چاپ سربرگ در دنیای تجارت
دنیای کسب و کار و تجارت دنیایی است که بر پایه رقابت بنا شده است. استفاده از حداکثر امکانات باید در جهت نمایش برتری های یک سازمان نسبت به رقبای خود باشد. چاپ سربرگ یکی از روش هایی است که می تواند نظم و سازماندهی مناسب یک سازمان را نمایش دهد. به همین دلیل طراحی دقیق و مناسب حوزه فعالیت و استفاده از رنگ بندی های جذاب از مهم ترین مواردی است که باید به آن ها توجه نمود. معمولا طراحی و چاپ سربرگ باید هم راستا با سایر اجزای ست اداری صورت بگیرد تا هماهنگی و نظم موجود بر هم نخورد.

ابعاد و اندازه های مورد استفاده در چاپ سربرگ
مکاتبات صورت گرفته در سازمان ها و ادارات معمولا در کاغذ های با اندازه A4 انجام می شود اما به غیر از این گاهی اوقات اندازه های کوچک تری نیز مورد نیاز می باشد که در این حالت می توان سربرگی با ابعاد A5 را نیز چاپ نمود. به طور استاندارد سربرگ ها در هر اندازه به شکلی عمودی چاپ می شود.
بهترین گزینه برای انتخاب کاغذ در چاپ سربرگ استفاده از کاغذ 80 گرمی تحریر می باشد اما گاهی اوقات برای این که کاری با کیفیت تر و جذاب تر ایجاد شود کاغذ 100 گرمی تحریر نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این می توان از انواع کاغذ گلاسه، کتان و غیره نیز در چاپ سربرگ بهره برد. استفاده از کاغذ های بالاتر از 80 گرم اگرچه از لحاظ زیبایی نسبت به کاغذ های 80 گرمی برتر هستند اما در بسیاری از مواقع می توانند موجب ایجاد مشکلاتی برای پرینتر ها گردند.

طراحی، گام نخست در چاپ سربرگ
برای طراحی سربرگ لازم است به نکات ظریفی توجه شود که در نهایت هر کدام می تواند در محصول نهایی تاثیر قابل توجهی داشته باشد. برای طراحی سربرگ پیش از هر چیز باید اهداف مورد نظر، جامعه هدف، حوزه فعالیت و از همه مهم تر رنگ های سازمانی تعیین گردد تا طراح بر اساس این موارد اقدام به طراحی های اولیه نماید. در چاپ سربرگ باید به درج اطلاعات تماس به صورت کامل توجه ویژه ای نمود. لوگو و نشان اصلی سازمان نیز باید بر روی سربرگ درج گردد. در برخی از طراحی ها عبارات تاریخ و شماره نامه نیز بر روی سربرگ قرار می گیرد که این امر کاملا وابسته به سلیقه طراح سربرگ و مشتری خواهد بود. برخی از افراد ترجیح می دهد از کاغذ های افقی به جای عمودی به عنوان سربرگ استفاده نماید که این موضوع پیش از انجام طراحی باید تعیین گردد. همان طور که مطرح گردید انتخاب رنگ بندی در طراحی سربرگ بهتر است که بر اساس رنگ های سازمانی صورت پذیرد اما به طور معمول در چاپ سربرگ به ویژه سربرگ های تک رنگ برخی از رنگ های خیلی ملایم نتیجه خوبی را به همراه نخواهند داشت. یکی دیگر از مواردی که در طراحی و چاپ سربرگ باید مورد توجه قرار گیرد عدم استفاده از حاشیه است. حاشیه ها ممکن است در زمان برش موجب عدم تقارن در طراحی گردد. همچنین توصیه می شود از واتر مارک لوگو در پس زمینه سربرگ استفاده نشود زیرا در زمان کپی گرفتن و ارسال فکس کیفیت نا مناسبی ایجاد می نماید. انتخاب فونت های مناسب و همچنین سایز مناسب نوشته ها از دیگر مواردی است که در چاپ سربرگ باید مورد توجه قرار گیرد. نوشته های نا خوانا و خیلی کوچک و یا نوشته های خیلی بزرگ می تواند موجب کاهش زیبایی سربرگ گردد.

انتخاب روش چاپ در چاپ سربرگ
از آن جایی که چاپ سربرگ معمولا در تیراژ های بالا صورت می گیرد انتخاب نوع چاپ افست از لحاظ اقتصادی به صرفه تر خواهد بود. در چاپ افست زمان بیشتری برای انجام عملیات چاپ سربرگ مورد نیاز است اما از لحاظ کیفیت و هزینه های چاپ می تواند گزینه بهتری نسبت به چاپ دیجیتال باشد. چاپ دیجیتال یا همان چاپ فوری سربرگ تنها در تیراژ های کم و در مواقعی که زمان اندکی در اختیار مشتریان باشد برای چاپ سربرگ پیشنهاد می گردد.
در انجام چاپ سربرگ برخی خدمات تکمیلی وجود دارد که می تواند بر اساس نیاز مشتریان به آن ها ارائه گردد. گاهی اوقات چاپ سربرگ نیاز به برش های خاصی دارد مانند گرد کردن دور کاغذ ها و یا برش هایی که وابسته به طراحی هستند. در برخی دیگر از طراحی ها چاپ سربرگ باید به صورت دو رو انجام گردد که این امر نیز در رده خدمات تکمیلی برای چاپ سربرگ قرار می گیرد. چسب شدن سربرگ ها نیز می تواند بر اساس نیاز مشتریان انجام گردد. در سربرگ های عمودی معمولا عملیات چسب شدن از بالای کاغذ انجام می گیرد اما این امر بر اساس درخواست مشتریان می تواند تغییر کند. به طور کلی توصیه می شود در صورتی که می خواهید از سربرگ های خود برای پرینت گرفتن استفاده نمایید از چسب کردن آن ها خود داری نمایید. زیرا وجود چسب در سربرگ ها می تواند منجر به صدمه دیدن پرینتر و گیر کردن کاغذ سربرگ در آن شود.


به طور معمول ست اداری شامل موارد ذیل می شوند:
1- پاکت A4
2- پاکت A5
3- پاکت 11*22
4 - سربرگ A4
5- سربرگ A5
6- سربرگ A6 و یادداشت
که البته با توجه به نیاز سازمان شما می تواند این موارد کم یا زیاد شوند.
لطفاً جهت دریافت قیمت انواع خدمات چاپی و یا مشاوره با کارشناسان ما با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید: 
 
تلفـن تماس:  
------------- 700 900 66 (21) 98+ (10 خط ویژه)  
------------- 88 27 94 66 (21) 98+  
------------- 62 28 94 66 (21) 98+  
------------- 234 0 43 66 (21) 98+  
------------- 70 92 94 66 (21) 98+  
------------- 79 92 94 66 (21) 98+  
 
تلفن مستقیم چاپخانه: 48 و 47 22 90 66 (21) 98+  
 
همراه مسئول مقیم در چاپخانه: 09354000335  

فکس : 
داخلی 6

آدرس ايميل : 
66900700.com@gmail.com