آشنایی با چاپخانه نقش هنر

برخی از امکانات و خدمات مجموعه

چاپخانه نقش هنر با بهره گیری از دستگاه پلیت ستر مدل 2011، دستگاه 4.5 ورقی چهار رنگ همزمان، چند دستگاه دو ورقی 4 رنگ و 5 رنگ همزمان، دستگاه 2 ورقی 2 رنگ، دستگاه GTO چهار رنگ همزمان، دستگاه چاپ دیجیتال xerox و ... در خدمت شما مشتریان گرامی میباشد. 
برخی از خدمات مجموعه چاپ نقش هنر به شما عزیزان عبارتند از: 
 
» چاپ کاتالوگ و چاپ پوستر 
» چاپ کارت ویزیت 
» چاپ سربرگ و ست اداری 
» چاپ فاکتور و سرنسخه 
» چاپ بنر و فلکسی فیس 
» چاپ پلات و لمینت 
» چاپ پاکت و Shopping Bag 
» و ...
کـاتالــــــــــوگ

کـاتالــــــــــوگ

کاتالوگ يعني معرفي تمامي محصولات و يا خدمات هر شرکت در قالب چند برگ با طراحي و کيفيت چاپ و خدمات پس از چاپي که به فعاليت هاي شرکت جلوه و جلاي خاص مي بخشد.
مجموعه نقش هنر با بهره گيري از امکانات خاص و همچنين ماشين آلات مدرن توانسته است خدمات بسيار زيبا و چشم نوازي را ارائه نمايد.

اهميت چاپ کاتالوگ
چاپ کاتالوگ يکي از روش هاي مرسوم براي بازاريابي و معرفي فعاليت ها و خدمات در هر کسب و کاري است. کاتالوگ را با نام هاي ديگري نيز شناخته مي شود. کالانما يا کتابچه معرفي از ديگر نام هايي است که براي چاپ کاتالوگ استفاده مي شود. چاپ کاتالوگ در بسياري از چاپخانه ها انجام مي شود و روش هاي مختلفي براي چاپ معمولي و چاپ فوري کاتالوگ وجود دارد که با توجه به نياز مشتريان انتخاب مي شود. هدف از چاپ کاتالوگ ارائه اطلاعات کلي کالا به همراه تصاوير مربوطه به مشتريان در قالب يک کتابچه مي باشد. مشتريان با دريافت کاتالوگ محصولات و خدمات اين فرصت را پيدا مي کنند تا با دقت به بررسي محصولات و مطابقت آن ها با نياز هايشان پرداخته و حتي قابليت مقايسه محصولات موجود در کاتالوگ را با ساير موارد مشابه پيدا مي کنند.


اصول طراحی و چاپ کاتالوگ
چاپ کاتالوگ در چاپخانه ها از انجام طراحی انجام می پذیرد. پیش از آغاز فرایند چاپ کاتالوگ لازم است اهداف استفاده از آن و مخاطبین کاتالوگ به طور کامل مشخص شوند و سپس عملیات طراحی کاتالوگ آغاز گردد. آن چه که در طراحی کاتالوگ اهمیت بالایی دارد خلاقیت و ارائه ایده های جالب و جذاب است. چاپ کاتالوگ در نهایت باید منجر به جلب توجه مشتریان و انجام فرایند موفق بازاریابی گردد. در طراحی کاتالوگ ها می توان تنها به معرفی یک محصول با خدمات پرداخت و یا کلیه محصولات و خدماتی که توسط یک سازمان ارائه می شود می تواند در طراحی و چاپ کاتالوگ لحاظ گردد.
استفاده از رنگ های مناسب در طراحی کاتالوگ اثرات قابل توجهی در جلب مشتریان خواهد داشت؛ اما تنها استفاده از رنگ ها نمی تواند نتایج مورد قبول را رقم بزند. انتخاب چاپخانه ای که کار با کیفیت را ارائه دهد و همچنین انتخاب نوع چاپ از قبیل چاپ معمولی یا چاپ فوری می تواند بر کیفیت نهایی کاتالوگ اثر بگذارد.

طراحی و چاپ کاتالوگ شامل چه مواردی است؟
در طراحی و چاپ کاتالوگ باید برخی از نکات را مورد توجه قرار داد تا در نهایت بتوان با استفاده از آن موفق به جلب نظر مشتریان گردید.
در گام اول باید در نظر داشت طراحی و چاپ کاتالوگ بدون معرفی شرکت یا سازمان و فعالیت ها کامل نخواهد بود. در این بخش باید ویژگی هایی نظیر رتبه بندی ها و استاندارد های شرکت لحاظ گردد. ارائه مطالب مفید در خصوص کالا ها و خدمات و همچنین استفاده از عکس های مرتبط و با کیفیت راه دیگری است که می تواند مشتریان را به خرید از صاحبان تجارت مشتاق نماید. برای تهیه عکس های با کیفیت می توان از هنر عکاسی صنعتی بهره برد.
ارائه اطلاعات دقیق تماس نیز از دیگر مواردی است که در خصوص چاپ کاتالوگ باید به آن توجه نمود. ارائه آدرس دقیق محل دفتر مرکزی و شعبه های موجود، شماره تماس های صحیح، شماره تماس های اضطراری که معمولا به صورت شماره همراه هستند، آدرس ایمیل و وب سایت شرکت و همچنین آدرس های مربوط به شبکه های اجتماعی باید در داخل کاتالوگ لحاظ گردد.

انواع چاپ کاتالوگ
بر اساس نیاز مشتریان دو روش اصلی برای چاپ کاتالوگ مورد استفاده قرار می گیرد. چاپخانه ها کاتالوگ ها را یا به صورت چاپ افست و یا از طریق چاپ دیجیتال چاپ نموده و در اختیار مشتریان قرار می دهند. تفاوت چاپ افست و چاپ دیجیتال در هزینه های چاپ، تیراژ و مدت زمان آماده شدن کاتالوگ است. چاپ افست نوعی چاپ است که در آن معمولا زمان بیشتری برای تحویل کار مورد نیاز است و سفارش های افست باید در تیراژ بالا باشد تا برای مشتریان صرفه اقتصادی داشته باشد. از طرفی چاپ دیجیتال یا چاپ فوری در مواقعی که زمان به عنوان عامل محدودیت مطرح می شود می تواند انتخاب بهتری باشد. در چاپ فوری معمولا تیراژ کمتر است زیرا این روش چاپ در تیراژ بالا هزینه های زیادی به مشتریان تحمیل می نماید. به عنوان مثال در زمان نمایشگاه ها و برنامه هایی که زمان کمی در اختیار شرکت ها قرار دارد چاپ کاتالوگ از طریق چاپ فوری می تواند برای مشتریان به صرفه باشد.

انتخاب نوع کاغذ در چاپ کاتالوگ
بسته به نوع سفارش، طراحی و رنگ بندی و استفاده از عکس ها در کاتالوگ چاپخانه ها اقدام به انتخاب نوع کاغذ می نمایند. ضخامت کاغذ هایی که در چاپ کاتالوگ مورد استفاده قرار می گیرند بر اساس میکرون با همان میکرومتر تعیین می شود. کاغذ های با ضخامت بالا تر معمول کیفیت بالاتری نیز دارند. به طور کلی ضخامت کاغذ در صنعت چاپ وابسته به تراکم مواد تشکیل دهنده آن ها می باشد. استفاده از کاغذ های با کیفیت بالا برای چاپ کاتالوگ های رنگی در چاپخانه ها امری ضروری تلقی می گردد. یکی از انواع کاغذ هایی که برای چاپ کاتالوگ رنگی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد، کاغذ نوع گلاسه است که دارای گرم های متفاوتی بوده اما جلوه زیبایی به کاتالوگ ها می بخشد. هرچه کاغذ گلاسه مورد نظر دارای گرم بیشتری باشد به همان نسبت کیفیت چاپ نیز در چاپخانه بالاتر خواهد بود. تفاوتی در نوع چاپ به صورت چاپ فوری با چاپ افست در انتخاب کاغذ وجود ندارد.
کاتالوگ های در سایز های مختلفی چاپ می شود که برخی از سایز های استاندارد عبارتند از خشتی کوچک، خشتی بزرگ، پالتوئی، رقعی و رقعی بیاضی، وزیری و وزیری بیاضی، رحلی و رحلی بیاضی، سلطانی و سلطانی بیاضی، روزنامه ای

پوشش های مورد استفاده در چاپ کاتالوگ
کاتالوگ ها برای افزایش ماندگاری معمولا با پوششی پوشانده می شود. این پوشش کمک می کند تا کاتالوگ مدت زمان بیشتری در اختیار مشتریان باقی بماند. یکی از انواع پوشش های مورد استفاده پس از چاپ کاتالوگ، پوشش سلوفون می باشد. این پوشش با بهره گیری از دستگاه های ویژه در چاپخانه بر روی کاتالوگ کشیده می شود. نوع سلوفون مورد استفاده می تواند مات یا براق باشد که با توجه به طراحی، سلیقه مشتری و هزینه انتخاب می گردند.
نوع دیگری از انواع پوشش ها، پوشش UV بوده که به صورت کامل و یا تنها در برخی از بخش های کاتالوگ به صورت برجسته می تواند مورد استفاده قرار گیرد. این پوشش نیز می تواند به صورت براق یا مات باشد.

برخی از مشتران ما عبارتند از:

شرکت ایرانسل
بانک ملی جمهوری اسلامی ایران
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
بانک صادرات جمهوری اسلامی ایران
بانک تات
شرکت سایپا
شرکت سایپا پرس
شرکت پارس خودرو
شرکت ایران خودرو
و ...

کار کردن و همراهی با چنین شرکتهایی خود نشانی بر دارا بودن کیفیتی بالا در زمینه چاپ به وسیله یکی از بزرگترین چاپخانه های ایران می باشد
لطفاً جهت دریافت قیمت انواع خدمات چاپی و یا مشاوره با کارشناسان ما با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید: 
 
تلفـن تماس:  
------------- 700 900 66 (21) 98+ (10 خط ویژه)  
------------- 88 27 94 66 (21) 98+  
------------- 62 28 94 66 (21) 98+  
------------- 234 0 43 66 (21) 98+  
------------- 70 92 94 66 (21) 98+  
------------- 79 92 94 66 (21) 98+  
 
تلفن مستقیم چاپخانه: 48 و 47 22 90 66 (21) 98+  
 
همراه مسئول مقیم در چاپخانه: 09354000335  

فکس : 
داخلی 6

آدرس ايميل : 
66900700.com@gmail.com